Partikül Filtresi Temizleme

Partikül filtresi temizleme, partikül filtresinin dolması otomobilin yakıt tüketimini ve çekiş performansını doğrudan etkileyen bir sorundur. Aracın uyarı lambası yandığında veya “partikül filtresi dolu süremeye devam ediniz” uyarı mesajı görüldüğünde partikül filtresi kurumla dolmuş demektir. Yıllardır partikül temizleme hizmeti sunan firmamız, servisimize gelen araçları obd test cihazına bağlayarak önce sorunu tam olarak tespit etekte, sonrasında filtrede biriken kurum miktarına göre partikül filtre temizliği, değişimi ya da iptali yapmaktadır.

Partikül Filtresi Tıkanma Nedenleri

Partikül Filtresi Temizleme-Enjektörlerin tam çalışmaması veya bozulmuş olması

-EGR supabının kömürleşmiş veya kurumla dolmuş olması

-Farklı kalitede yakıt kullanımı

-Motor gücünün azalması

-Aracın düşük devirde kullanılması

-Tüm bu nedenlerden partikül filtresi tıkanabilir ve aracın yakıt tüketimi artabilir.

Partikül Filtresi Tıkanma Belirtileri

Partikül filtresinin tıkanması ilk olarak aracın yakıt tüketiminin artması ve çekiş performansının düşmesi ile kendini gösterir. İlerleyen aşamada egzozdan daha fazla siyah duman çıktığı görülür. Partikül temizleme için oto servisine gitmede zaman kaybedilmesi maliyeti yüksek veya tamiri mümkün olmayan daha büyük sorunlara yol açabilir. Yedek parça ve ara tamirinde kaliteli ve güvenilir bir hizmet sunan Tata servisi, hızlı ve garantili oto servis hizmetleri ile daima ilk tercihler arasında yer alır.

Partikül Filtresi Temizleme Hizmeti

Partikül filtresi sökme, değiştirme, tamir ve bakımında en hızlı ve en kaliteli hizmeti en ekonomik fiyatlarla sunan firmamız, tıkanmış partikül filtrelerini temizleyerek aracınızın performansını en iyi seviyeye getirmektedir. Partikül filtresi temizleme hizmeti almak için her zaman firmamıza başvurabilir, işinin ehli ve güvenilir bir oto servisimizden filtre değişimine göre çok daha ekonomik olan partikül temizliği hizmeti alabilirsiniz.

-Yeni filtre veya değişim masraflarından kurtulmak için

-Filtrenin ilk günkü performansına kavuşması için

-En ekonomik fiyatlarla partikül temizliği hizmeti almak için

-Partikül filtresi tıkanıklığına kesin çözüm bulmak için

-Filtrede biriken kurumun tamamen temizlenmesi için ve

-Ücretsiz arıza tespiti ve destek için hemen bizimle irtibata geçin.

Partikül Filtresi Dolduğunda Yapılması Gerekenler

Dizel partikül filtreleri ilk aşamada kendiliğinden temizlense de ilerleyen aşamada bu mümkün olmamaktadır. Aracın servise getirilmesi kesin ve garantili bir çözüm bulmak için en doğru seçimdir. Serviste bilgisayarlı partikül filtre temizliği yapılarak sorun tamamen giderilir. Ortalama yarım saat süren bu işlem sonrası motor yağının değiştirilmesi gerekebilir. En kaliteli partikül temizliği hizmetini en hesaplı fiyatlarla almak için firmamıza hemen başvurabilir, aracınızı ilk günkü performansında en kısa sürede teslim alabilirsiniz.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

© 2016 Tata Yedek Parça - Tata Servisi | Biz işimizi severek yapıyoruz.